Zaznacz stronę

Miniatura filmu wymiary 1280 x 720 pikseli.

Okładka kanału Youtube wymiary 2560 x 1440 pikseli

Według Youtube Okładka kanału powinna mieć wymiary 2560 x 1440 pikseli ale proszę uważać nie całe to pole pokazuje się na wszystkich urządzeniach. Na telefonach obraz jest znacznie przycięty. Obrazek poniżej pokazuje pola bezpiecznego umieszczania logo i napisów 1546 x 423 piksele oraz minimalne pole jakie musi być użyte aby okładka wyświetlała się prawidłowo czyli 2048 x 1152 piksele.

Wskazówki tworzenia grafiki kanału Youtube

– logo i napisy na okładce powinny znajdować się zawsze w obrębie bezpiecznego pola tak żeby były widoczne na różnych urządzeniach

– projektując okładkę myśl najpierw o rozmiarach. Bezpieczne pole nie jest zbyt duże i zmieści się tam zaledwie krótke hasło. Czcionka nie może być zbyt mała bo nie będzie czytelna na małych urządzeniach takich jak telefony

– stosuj kolory jakie będą powtarzały się w twoich okładkach dla filmów żeby ujednolicić grafiki w kanale

– wybierz styl okładki pasujący do treści jakie będziesz publikować w kanale. Rodzaj czcionki, grafiki, zdjęcie.

Narzędzia jakie mogą się przydać do wykonania okładki

CANVA   – https://www.canva.com/

Darmowe narżedzie posiadające bardzo dużo szablonów i elementów, które nie są płatne i w zupełności wystarczają do wykonania fajnej grafiki kanału i filmu Youtube. Posiada też wersję premium płatną.

JAK UTWORZYĆ GRAFIKĘ KANAŁU YOUTUBE ZA DARMO UŻYWAJĄC CANVA

TUTAJ KUPISZ WYŚWIETLENIA, POLUBIENIA, SUBSKRYBCJE KANAŁU YOUTUBE żeby mieć łatwiejszy start i zapewnić wiekszy naturalny zasięg filmom.