Zaznacz stronę

Jak dodać opinię do wizytówki firmy na mapach Google – przewodnik/instrukcja

Nie ma nic bardziej wartościowego od linku do twojej strony pokazanego na samym szczycie wyników wyszukiwania. Co zrobić żeby się znaleźć na górnej pozycji dla wybranych słów kluczowych dotyczących naszej branży? Wystarczy odpowiednio zaznaczyć firmę na mapach Google jeśli firma ma fizyczną siedzibę. Zobacz kurs Jak dodać firmę do Google Maps i zrób to już dziś samodzielnie

Przykład wyników wyszukiwania dla hasła “skup złomu Białołęka” . Firma Stan-Mar pojawia się jako pierwsza na samej górze. Na pewno są zadowoleni:)

link do firmy w górnych wynikach wyszukiwania Google, wizytowka firmy na Google Maps

Wizytówka firmy na Google Maps w górnych wynikach wyszukiwania dla interesujących nas słów kluczowych

Jeśli firma jest już zaznaczona na mapach Google i pokazuje się w lokalnych wynikach wyszukiwania trzeba zadbać aby nasi klienci zostawili opinie o firmie, jej produktach i usługach. Element opinii dodany do wizytówki naszej firmy na mapach Google ma znaczenie dla wszystkich osób, które zobaczą te wyniki wyszukiwania. Z pewnością zwrócą uwagę i wybiorą firmę, która otrzymała dobre opinie od wielu wcześniejszych klientów. Opinie będą mieć też wkrótce duże znaczenie z punktu widzenia pozycjonowania. Warto zacząć je zbierać już teraz.

Można prosić klientów aby poświęcili chwilę i wprowadzili opinię na temat naszej firmy. Jeśli nie wiedzą jak to zrobić poniżej zamieszczam przewodnik krok po kroku jak tego dokonać.

Jak dodać opinię do strony firmy na mapach Google – instrukcja

Co powinien zrobić klient aby wprowadzić opinię o naszej firmie do wizytówki firmy na Google Maps

  1. Zalogować się do swojego konta G-mail (na stronie https://mail.google.com
  2. Otworzyć w osobnej zakładce stornę Google maps https://www.google.pl/maps
  3. Wpisać w pole wyszukiwania należące do mapy na tej podstronie (jest w lewym gornym rogu) nazwę firmy której opinię chcemy wystawić

Wyskoczy lista firm o danej nazwie – wybrać właściwą np. sprawdzając adres. Kliknąć właściwą firmę np Studio Shine.

reklama w internecie jak dodac opinie do strony firmy na mapach Google poradnik 1

4.  Otworzy się większe okno z informacją o tej firmie. Pod zdjęciem jest opcja dodania opinii (czasem jest to „Napisz pierwszą opinię”) Kliknąć.

  1. Może otworzyć się okno, w którym trzeba udowodnić, że nie jesteś robotem czyli przepisać podane znaki do pola poniżej

reklama w internecie jak dodac opinie do strony firmy na mapach Google czy nie jestes robotem  poradnik 2

6.

Otworzy się okno gdzie można dodać opinię.

reklama w internecie jak dodac opinie do strony firmy na mapach Google opinia poradnik 4

Trzeba wybrać na górze odpowiednią ilość gwiazdek – Maksimum 5 najlepsza ocena. Wpisać w oknie poniżej swoją opinię o firmie (najlepiej podać szczegóły, ogólniki nie robią na nikim wrażenia). Jak już jest gotowa to klknąć OPUBLIKUJ. Opinia będzie podpisana naszym imieniem i nazwiskiem z konta Gmail.

Opinie można później edytować jeśli zmienimy zdanie o firmie.