Zaznacz stronę

Instagram nie pozwala już osobom bez konta i zalogowania oglądać zdjęć i filmów innych osób.

Jak tylko spróbujecie otworzyć jakiś profil instagram a nie jesteście zalogowani do jakiegokolwiek konta to pojawia się pop up zmuszający do logowania. Jeszcze niedawno było to możliwe nawet bez posiadania konta na Instagramie teraz już nie.

Instagram podniósł poprzeczkę i rozdziela teraz wyraźnie osoby, które nie mają konta od osób mających konto. Nie pozwala oglądać zdjęć i filmów z profili publicznych bez logowania do Instagrama co jeszcze niedawno było możliwe.

Oglądanie działa jeszcze na telefonach ale na tabletach i komputerach już nie.

Sposób na oglądanie instagram bez logowania?

  1. Oszukać system i udawać że komputer to telefon. Można to zrobić używając symulatora urządzeń w Chrome DevTools

https://www.browserstack.com/guide/view-mobile-version-of-website-on-chrome

  • Wejść na stronę, która za pomocą narzędzi działających na zapleczu umożliwia oglądanie postów profilu instagram bez logowania (nie będę wam wyjaśniać jak to zaplecze działa w tym miejscu)

Taka strona to np.

https://ingramer.com/profiles/instagram-viewer/

https://www.picuki.com/

https://searchusers.com/

Zobacz film Instagram bez logowania

Dlaczego Instagram ogranicza dostęp do oglądania dla osób nie posiadających konta?

Do niedawna ograniczenie było nałożone jedynie na ilość oglądanych zdjęć i filmów z publicznych profili w Instagramie. Obecnie na komputerach i tabletach nie daje się wcale otworzyć Instagrama bez zalogowania.

Instagram uzasadnia to tym:

“Ma to pomóc ludziom przeglądać zdjęcia na Instagramie i zrozumieć, jak uzyskać najlepsze wrażenia na platformie, być częścią społeczności, łączyć się i wchodzić w interakcję z ludźmi i rzeczami, które kochają”

A prawda jest taka, że walczą o to aby gromadzić jak najwięcej użytkowników czyli profili ponieważ TikTok daje im się mocno we znaki. Czyli jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Wpływy z reklam do zalogowanych użytkowników.