Zaznacz stronę

Ile można zarobić na Youtube?

Youtube to popularna wyszukiwarka. Miliony osób w Polsce wyszukują i oglądają w niej codziennie filmy. Żeby zarabiać na swoim kanale Youtube trzeba spełnić kilka warunków i zostać zaakceptowanym przez Youtube. 

Żeby w ogóle aplikować trzeba mieć co najmniej 1000 subskrybentów kanału oraz w skali roku 4000 godzin wyświetlonych filmów. Jak daleko Ci do tego wyniku możesz zobaczyć w swoim kanale (Studio Twórców) w menu po lewej stronie w zakładce „Zarabianie”.

Jeśli zostaniesz zaakceptowany, chodzi również o zgodność z zasadami Youtube, na twoich filmach będą mogły być umieszczane reklamy, ile i jakie decyduje Youtube w zależności od tematyki, grupy oglądających…

Za wyświetlone na twoich filmach reklamy będziesz otrzymywać wynagrodzenie.

Jak zarabiac na Youtube. Narzedzia Youtube. Wyswietlenia Youtube

Oblicz ile możesz zarobić na swoim kanale Youtube.

Kalkulator zarobków na Youtube

Szacuję tu Twoje zarobki przed obcięciem prowizji Youtube. (Chociaż YouTube tradycyjnie utrzymywał w tajemnicy swój udział w przychodach z reklam, obecnie wiadomo, że Google zatrzymuje 45% przychodów z reklam w YouTube). Otrzymujesz więc 55% każdego dolara płaconego przez reklamodawców. Szacunkowe zarobki, których przeciętny twórca YouTube mógłby oczekiwać z reklamy z nowego filmu na swoim kanale, gdyby KAŻDY oglądał reklamę w swoim filmie, a reklamodawca zapłacił średnio 7,60 USD CPM, zostaje 55% x 7,60 USD, co odpowiada 4,18 USD za 1000 wyświetleń. Czyli zależnie od kursu dolara około 16,50 zl za 1000 wyświetleń.

Użyj kalkulatora, który jest poniżej aby obliczyć ile możesz zarobić na Youtube

Wystarczy, że przesuniesz suwak, wprowadzisz liczbę dziennych wyświetleń wszystkich filmów na swoim kanale i zobaczysz ile miesięcznie i rocznie potencjalnie możesz zarobić na Youtube

Wyświetlenia w kanale dziennie

Przeciętne zaangażowanie CTR

%

Szacunkowe zarobki dziennie

$3.31 - $5.52

Szacunkowe zarobki miesięcznie

$99 - $166

Szacunkowe zarobki rocznie

$1,210 - $2,016

Ile zarabiają Youtuberzy?

Oto lista najlepiej zarabiających Youtuberów w 2019 roku ogłoszona przez Forbes:

  1. Ryan Kaji – $26 million  – Filmy o zabawkach, recenzje kręcone z rodzicami i siostrą.
  2. Dude Perfect – $20 million – Ta grupa ma kanał z 48 milionami subskrybentów i kręci filmy o trikach, popisach kaskaderskich, łamaniu rekordów Guinessa i eksperymentach, zobaczcie sami.
  3. Anastasia Radzinskaya – $18 million – Zaczęła być znana z powodu filmów jakie publikowali rodzice o jej kuracji porażenia mózgowego. Kanał Like Nasya Vlog ma 46,7 milionów subskrypcji I pokazuje jej zabawy z ojcem i przyjaciółmi.