Zaznacz stronę

Jak przygotować zdjęcie na Facebooka aby przy wstawieniu nie zostało przycięte, aby nie straciło ostrości. 10 wskazówek, które gwarantują dobre efekty.

Trzeba uważać na kilka elementów. Zmiana rozmiaru i formatowanie zdjęć dodanych do Facebooka odbywa się automatycznie. Ale można zastosować kilka sposobów aby osiągnąć dobry wizualny efekt.

Zadbaj o odpowiednią rozdzielczość zdjęcia na Facebooku. Jeśli zamieszczasz swoje zdjęcia robione aparatem lub telefonem pamiętaj, że Maksymalny rozmiar zdjęcia na Facebooku to 2048 pikseli na dłuższym boku. Większe zdjęcia będą automatycznie skalowane i stracą na jakości. Lepiej przygotować zdjęcie wstępnie samemu. Istotne jest po dopasowaniu rozmiaru przy zapisie zachować możliwie dużą rozdzielczość ale małą wielkość pliku (Facebook podaje maksymalnie 100 kB aby uniknąć kompresji).

Programy do szybkiego przycinania i zmieniania rozmiaru zdjęć ułatwiające obróbkę zdjęć na Facebooka i inne media społecznościowe. Narzędzia w sieci Social Media Image Maker http://www.autreplanete.com/ap-social-media-image-maker/   oraz Social Image Resizer Tool http://www.internetmarketingninjas.com/seo-tools/favicon-generator-crop-images/ .Jest też wiele darmowych programów do szybkiego przygotowywania zdjęć nie koniecznie na Facebooka.  Ja polecam do podstawowej obróbki zdjęć IrfanView lub https://pixlr.com/

Dodając zdjęcie o rozmiarze 2048 pikseli, zaznacz opcję wysoka jakość.

– jeśli chcesz zachować wysoką jakość zdjęć nie wrzucaj ich na Facebook z aplikacji mobilnej. Tracą na wielkości. Jeśli już musisz używać do tego telefonu lepiej to robić z mobilnej strony internetowej facebooka.

Zdjęcia zapisuj w formacie JPG w standardzie kolorów sRGB

 

OFERTA SPECJALNA

SPRAW BY TWOJE KONTO ROSŁO SZYBCIEJ

Zwiększaj systematycznie ilość obserwujących twoje konto na Instagramie

Nasz system pozwala w sposób naturalny budować szybciej konta na Instagramie, bez zwiększania swoich dotychczasowych działań, bez płacenia za reklamy jedynie poprzez znajdowanie właściwej dla Ciebie grupy docelowej i angażowanie jej w życie twojego konta.

WYPRÓBUJ PRZEZ 10 DNI ZA DARMO

 

– Formatuj zdjęcia w zależności od tego gdzie chcesz je umieścić. Każde miejsce w Facebooku ma inne wymiary zdjęć.

Zmień rozmiar zdjęcia na jeden z obsługiwanych formatów. Zwykłe zdjęcia mogą mieć 720 pikseli, 960 pikseli, 2048 pikseli (szerokość)

Zdjęcia w tle 851 pikseli na 315 pikseli

Zdjęcie profilowe to kwadrat 160 x 160 pikseli

Wymiary Zdjęcia na osi czasu. Są dwie opcje zamieszczania:  pojedynczo lub grupowo – kilka (kilkanaście) naraz. W przypadku publikacji grupowej, układ miniatur będzie zależał od wymiarów pierwszej grafiki od lewej. Miniatura ma maksymalne wymiary 504 x 504 piksele. Zdjecia szersze będą skalowane do szerokości 504 piksele. Zdjęcia  pionowe będą skalowane do wysokości 504 piksele a z boków pojawi się tło. Jeśli są tylko 2 zdjęcia to mogą się pojawić jedno nad drugim, każde o wysokości 251 pikseli i szerokości 504 piksele albo w odwrotnym układzie obok siebie. Jak się pojawią zależy od ich orientacji, jeśli były to zdjęcia poziome to jedno nad drugim, jeśli pionowe prostokąty to obok siebie.

WYPRÓBUJ PRZEZ 10 DNI ZA DARMO

NARZĘDZIE POZWALAJĄCE SZYBKO ZWIĘKSZAĆ W SPOSÓB NATURALNY ILOŚĆ OBSERWUJĄCYCH (FOLLOWERS) NA INSTAGRAMIE

&

Naturalny szybki wzrost liczby obserwujących z wybranej grupy docelowej

&

Automatyczne polubianie postów z wybranych # i wybranych profili

&

Utrzymywanie równowagi między obserwującymi a obserwowanymi na koncie

&

Wysyłanie automatycznych wiadomości do osób obserwujących profil

&

Możliwość ustawiania postów w kalendarzu i automatycznego ich postowania (również filmów)

&

Możliwość ustawiania historii (stories) w kalendarzu i automatycznego ich postowania (również filmów)