Zaznacz stronę

Jak szybko i tanio reklamować małą firmę w internecie i pozyskać nowych klientów?

Czy to będzie dużo kosztowało? To pytanie słyszę często przy pierwszym spotkaniu z właścicielami małych lokalnych firm. Czy stać mnie na reklamę w internecie? Dobra wiadomość – tak, każdą małą firmę na to stać.

Co może zrobić lokalna firma żeby pokazać się szybko klientom? Jak użyć do reklamy internetu?

Można zacząć od małego ale ważnego elementu jakim jest wizytówka firmy na mapach Google co wiąże się z usługą Google Moja Firma. Jest to istotne nawet jeśli nie posiadasz i nie zamierzasz mieć strony www. Ułatwi to znacznie klientom znalezienie twojej firmy poprzez wyszukiwanie w internecie.

Co to jest wizytówka firmy na mapach Google?

Jest to znacznik na mapie Google w miejscu prowadzenia firmy powiązany z informacjami o tej firmie.

Jeśli spojrzysz na mapę Google w dowolnym miejscu w odpowiednio dużym powiększeniu zobaczysz małe niebieskie znaczki jak na obrazku poniżej.

mapa google moja firma

Nie zawsze jak otworzysz mapę widać wszystkie firmy istniejące w okolicy i zaznaczone na mapie Google. Zależy to od tego czym interesowałeś się ostatnio w wyszukiwarce (Google stara się ułatwić ludziom życie, czasem aż za bardzo próbując odgadnąć nasze życzenia).

Dlaczego warto korzystać z usługi Google Moja Firma i mieć znacznik firmy na mapie Google

Jeśli zadasz wyszukiwarce Google konkretne pytanie np. wpiszesz słowo „fryzjer” to w wynikach wyszukiwania otrzymasz poza reklamami oraz zwykłymi tekstowymi linkami do stron internetowych kawałek mapy Google, na której znajdują się zaznaczone na czerwono firmy oferujące usługi fryzjerskie. Ci szczęśliwcy mają oczywiście większe szanse, że klient wybierze właśnie ich szukając miejsca gdzie może zadbać o swoją fryzurę. Jak wygląda prezentacja takich wyników wyszukiwania w Google widać na poniższym obrazku:

mapy Google Moja Firma wyszukiwanie usługi

Jak twoi klienci szukają firmy, której usług potrzebują? Wyszukują ją w internecie.

Wyszukiwarka Google jest najczęściej stosowanym w Polsce narzędziem do wyławiania odpowiedzi na pytania w internecie. Bardzo dużo osób posiada w swoim telefonie dostęp do internetu i korzysta z niego szukając lokalnych usług. Wyszukiwarka pokazuje im nie tylko linki do stron internetowych ale gotowe zaznaczone na mapie adresy. To ważne, żeby twoja firma była na tej prezentowanej liście. W ten sposób możesz zdobyć nowych klientów za darmo. Usługa Google Moja Firma jest bezpłatna. Możesz wprowadzić firmę na mapę sam ten kurs poprowadzi Cię krok po kroku i już dziś będziesz mógł zaznaczyć swoją firmę na mapy Google. Jeśli nie masz czasu ani chęci na naukę i zajmowanie się tą sprawą osobiście wynajmij kogoś kto to szybko zrobi za ciebieJ. Zapraszam na moją stronę http://reklama-internecie.pl/google-firma gdzie jest podana cena wykonania przeze mnie takiej usługi wprowadzenia danych do Google Moja Firma.

Jeśli szukasz instrukcji jak to zrobić samodzielnie zobacz mój kurs, który poprowadzi cię krok po kroku i umożliwi zaznaczenie firmy na mapach Google.