Zaznacz stronę

pinwin 4 wrzesien 2016

Nowy Pingwin 4,0 wystartował 23.09.2016 co oznacza dla pozycji w wynikach wyszukiwania.

Nowy Pingwin 4,0 został uruchomiony przez Google 23.09.2016. Będzie to zapewne ostatnia wersja tego algorytmu ponieważ od teraz Pingwin działa w czasie rzeczywistym. Pierwszy raz Pingwin pojawił się w roku 2012 i od tamtej pory miał za zadanie wyłapywać niezgodne z Wytycznymi Google Dla Webmasterów działania pozycjonowania stron polegające głównie na manipulowaniu ilością wskazujących na stronę linków zewnętrznych.

Pingwin jest filtrem mającym za zadanie wyłapywać i usuwać spamujące wyniki wyszukiwania strony. Ostatnia wersja Pingwina 3,0 wystartowała 17.10.2014 i strony, które popadły wtedy w niełaskę z powodu niezgodnych z regułami technik pozycjonowania musiały czekać dwa lata na swoją szansę powrotu do wyników wyszukiwania.

Taka sytuacja nie powinna się już powtórzyć, Google twierdzi, że Pingwin działa obecnie w czasie rzeczywistym strony będą wyłapywane i usuwane z indeksu lub uwalniane w czasie rzeczywistym (przy każdym czytaniu i indeksowaniu stron przez Google)

Zmiany będą widoczne bardzo szybko zaraz po przejściu przez strony pająków Google i dostarczeniu danych do indeksu.

Trzeba pamiętać że wcześniejsze aktualizacje Pingwina (zależnie od wersji) miały wpływ jedynie na maksymalnie 3% wyników wyszukiwania. Teraz ponieważ Pingwin działa w czasie rzeczywistym ta liczba będzie rosła z każdym mijającym miesiącem.

Pingwin zaczyna też być bardziej dokładny, koncentruje się na pojedynczych stronach nie tylko na całej witrynie więc w efekcie jeśli tylko niektóre strony nie spełniają wymagań Google może usunąć tylko te strony lub tylko część witryny z indeksu wyników wyszukiwania.

Pingwin zaczął działać w czasie rzeczywistym ale na razie nabiera dopiero rozpędu więc na większe zmiany w wynikach wyszukiwania przyjdzie nam pewnie poczekać kilka miesięcy.

Co robić jeśli strona zostanie ukarana przez Pingwina?

Ponieważ Pingwin działa w czasie rzeczywistym usunięcie źródła problemu czyli usunięcie złych linków powinno po jakimś czasie przynieść rezultat ale żeby przyspieszyć ten proces Google umożliwia jak do tej pory używanie opcji ignorowania linków do naszej strony disavow file

Instrukcja jak poprosić Google o nie branie pod uwagę złych linków w ocenie strony

Jeśli wiemy, że strona jest narażona na ryzyko ukarania przez Pingwina z powodu złych linków można zawczasu użyć opcji „ignoruj linki” aby zapobiec ich negatywnemu wpływowi na pozycję strony.

Summary
Nowy Pingwin 4,0 działa od 23.09.2016 co to oznacza dla pozycji w wynikach wyszukiwania
Article Name
Nowy Pingwin 4,0 działa od 23.09.2016 co to oznacza dla pozycji w wynikach wyszukiwania
Description
Nowy Pingwin 4,0 został uruchomiony przez Google 23.09.2016. Będzie to zapewne ostatnia wersja tego algorytmu ponieważ od teraz Pingwin działa w czasie rzeczywistym. Co oznacza aktualizacja Pingwina dla pozycji stron w wynikach wyszukiwania. Jak przeciwdziałać skutkom Pingwina jeśli mamy podejrzenie że nasze linki nie są wartościowe.
Author
Publisher Name
reklama-internecie.pl
Publisher Logo